cz
cz
Zpět na projekty

LegalNode:
MVP pro skutečně vymahatelné elektronické podpisy

legalnode software development
Jsme zodpovědní za vytvoření jednoduššího a bezpečnějšího elektronického podpisu, který je v souladu s předpisy eIDAS.
Stanovení problému

Stanovení problému

LegalNode vznikl jako nová společnost, kterou založili foundeři z oblasti developmentu právních a komerčních nemovitostí. Přišli s problémem - jak se zbavit nutnosti každodenního cestování za klienty kvůli podpisu dokumentů při realitních transakcích.

Stávající řešení pro elektronický podpis jsou příliš jednoduchá a plně nevyhovují předpisům EU eIDAS a na cizojazyčných trzích nejsou příliš rozšířená a důvěryhodná.

 

Současná řešení jsou od základu nefunkční

Původní myšlenkou bylo digitalizovat proces uzavírání smlouvy tím, že se nabídne řešení pro provedení a sledování transakce a sestavení, podepsání a distribuci všech provedených dokumentů.

Během průzkumu jsme zjistili, že klíčový prvek, který jsme potřebovali k realizaci tohoto projektu, je nefunkční - elektronický podpis. Stávající řešení se příliš zaměřovala na již vyřešené problémy. A všichni nabízeli stejné služby týkající se samotného podpisu - podpis zabezpečený pouze přihlášením do e-mailu.

MVP development
Naše řešení

Naše řešení

Vytvořili jsme plně lokalizovanou platformu pro elektronický podpis postavenou na zjednodušení složitých B2B transakcí. Platforma je dostatečně jednoduchá pro použití v B2C a plně vyhovuje legislativě EU.

 

Identifikace a ověřování

Základní problém byl vyřešen návrhem a vývojem MVP - sledovatelných a snadno prokazatelných elektronických podpisů s ověřením totožnosti a plným souladem s legislativou eIDAS.

Každý uživatel, který se připojí k LegalNode, se připojí k rostoucímu ekosystému důvěryhodných a ověřených osob - uživatelé jsou na platformu přijímáni prostřednictvím řady ověřovacích a identifikačních mechanismů, které zajišťují, že jsou tím, za koho se vydávají.

 

Identita značky

Vytvořili jsme identitu značky. LegalNode je díky identitě značky prezentován jako seriózní hráč v sektoru B2B.

Navrhli jsme jednoduchý logotyp a značku, a jednoduchý vizuální styl, který podtrhuje důvěryhodnost a je využíván také v podepsaných dokumentech.

app design
mvp design
Snadné použití

Vytvořili jsme efektivní nástroj - webová aplikace plně funguje na všech zařízeních. Navrhli jsme rozhraní, které iniciátorům dokumentů umožňuje intuitivně nastavit interní podpisy, které se v samotném dokumentu neobjevují, zvolit pořadí, v jakém se mají uživatelé podepisovat.

Uživatelé nejsou nuceni vytvářet dokumenty nebo používat šíleně složité editory s příliš mnoha nastaveními.

web app vývoj
Externí PO a CTO

Společnost LegalNode k nám přišla s řešeními na vysoké úrovni, obchodními a právními znalostmi, ale neměla žádné technické nebo designové schopnosti, které by řešení naplnily. Naše role byla jasná od samého začátku a naše polupráce pokračuje - neustále řídíme backlog a iterace verzí.

Zajistili jsme klíčovou roli product ownera a technologického vedení.

web app design

Naše cesta ale neskončila. Na projektu LegalNode stále pracujeme a doručujeme novou funkcionalitu. 🤗🙏