cz
cz
Zpět

Virtuální cestování pro seniory: Rozjíždíme první produkt pro Flying Kale

Aktuality | Design - 9th Únor 2020
Napsal/a Tým Pixelfield

Představte si, že by senioři v pečovatelských domech, mnozí z nich trvale upoutáni na lůžko, dostali možnost znovu cestovat do exotických destinací, ale i do krásných míst rodného Česka. Takovou představu brzy přetavíme ve skutečnost s naším vlastním VR produktem!

  • Flying Kale a Pixelfield začaly pracovat na svém prvním produktu pro sociální péči – VR cestovatelské zážitky ušité na míru seniorům
  • První uživatelské testování v Domově pro seniory Chodov ukázalo velký potenciál
  • Hledáme experty v oblasti sociální péče, výzkumníky zaměřené na demenci a další partnery, kteří by nám chtěli pomoci přivést tento produktový koncept k životu
Mít na hlavě VR headset bylo pro účastníky našeho prvního testování úplně novým zážitkem.

Máme pro vás skvělé zprávy – Flying Kale se nedávno pustil do přípravy svého prvního digitálního produktu pro sociální péči a vývojáři pro startupy z Pixelfieldu přiložili ruku k dílu. Koncept tohoto produktu je celkem jednoduchý: Chceme využít pohltivého aktivačního potenciálu VR technologie, abychom klientům domovů pro seniory nabídli nové vjemy a strhující cestovatelské zážitky.

Dnešní VR headsety jsou dostatečně lehké a pohodlné na to, aby nezpůsobovaly žádný diskomfort ani lidem s omezenými zkušenostmi s používáním nových technologií.

Domov pro seniory Chodov nám laskavě umožnil provést úvodní testování s koncovými uživateli – jejich klienty. Každý účastník absolvoval sérii pohltivých zážitků, například setkání se slonem v Botswaně nebo komentovanou procházku ulicemi Říma. Po zážitcích jsme se účastníků dotazovali na formu, obsah a komfort toho, co právě viděli a slyšeli.

I samotné testování naplňovalo misi Flying Kale – všem zúčastněným přineslo spoustu radosti a smíchu.

Výsledky předčily naše očekávání. Virtuální realita má vskutku značný potenciál obohatit klienty v domovech pro seniory zábavou a nadšením, které navíc mohou přinést měřitelné pozitivní zdravotní dopady. A my se nemůžeme dočkat, až tento potenciál naplníme!

Flying Kale je nedávno založený tým se zaměřením na vlastní vývoj aplikací s pozitivním zdravotním a sociálním dopadem. VR vývojáři Pixelfieldu budou mít na starost technickou stránku tohoto projektu.

Hledáme experty v oblasti sociální péče, výzkumníky se zaměřením na demenci a další partnery, kteří by měli zájem přiložit ruku k dílu a podílet se na úspěšném a rychlém rozjezdu tohoto projektu. Jestli vás naše iniciativa zaujala, spojte se s námi a sledujte náš blog pro další novinky!

Profilový obrázek
Napsal/a
Tým Pixelfield
Podobné příspěvky
propagace proof of concept
Propagace MVP a Proof of Concept
Design | Proof of Concept | Start-upy - 2nd Říjen 2021
Napsal/a Tým Pixelfield
Prioritizace pro startupy krok za krokem: PriX metoda pro plánování releasů
Design | Mobil | Web - 3rd Duben 2020
Napsal/a Tým Pixelfield