cz
cz
Zpět

Rozhovor – aneb podílíme se na studentských projektech

6th Listopad 2018
Napsal/a Tým Pixelfield

Nedávno nás oslovila studentka Vysoké školy ekonomické, zda by si v naší firmě mohla vypracovat semestrální práci.

Pomáhat studentům? Na jasně!

Jejím úkolem bylo vybrat si menší pražskou společnost, o které by si zjistila co nejvíc informací a udělala rozhovor s majitelem firmy. Veškerá zjištění pak bude prezentovat svým spolužákům v rámci předmětu o podnikání.

Minulé pondělí se to všechno událo – studentka Kristýna dorazila a měla s sebou několik zajímavých otázek, které položila Filipovi, našemu CEO. Podívejme se na některé z odpovědí společně.

Jedna z Kristýniných otázek se týkala začátků naší společnosti, konkrétně toho, zda bylo něco, co by Filip již dneska udělal jinak.

Chybovat je lidské, a tak i Filip přiznal, že chyb bylo tolik, že by vlastně udělal nejradši jinak všechno. Na začátku nebyly ve společnosti dostatečně jasné role všech, kdož se na jejím zrodu podílel a takový chaos ještě nikomu nic dobrého nepřinesl. Stejně tak chybělo nastavení mnoha důležitých podnikových procesů, bez kterých bychom se v dnešní době vůbec neobešli.

Další otázkou bylo, jaké má Filip se společností další plány.

Samozřejmě bylo jasné, že v plánu je další rozvoj firmy a práce na velmi zajímavých projektech. Nicméně Filip přiznal, že by chtěl začít pracovat i na dalších věcech a rozšiřovat tak nabídku toho, co Pixelfield nabízí. Detaily si ale z pochopitelného důvodu nechal zatím pro sebe a vy, klienti a čtenáři našeho blogu, si tak budete muset ještě chvíli počkat, než vše zrealizujeme a pustíme do světa.

Další bod, který Kristýnu zajímal, byl ohledně toho na jaký projekt jsme ve firmě pyšní a zda je nějaká zakázka, na kterou rádi vzpomínáme.

Odpověď na tuto otázku byla poměrně překvapivá, Filip nezmínil žádný z projektů, který jsme dělali pro naše klienty. Vzpomněl si totiž jako první na webovou aplikaci, kterou používáme v Pixelfieldu k organizaci práce. Nutno říci, že tento systém vytvářel sám Filip, takže ani není divu, že se mu vybavil jako první. Jak již bylo řečeno, slouží především k organizaci práce – všichni zaměstnanci tam mají přiřazené úkoly, které mají v rámci projektů splnit. Zároveň se tam nachází i různé návody a checklisty, které pomáhají novým zaměstnancům se zorientovat v nové práci, ale i těm stávajícím, aby si oživili potřebné informace.

A protože se nám spolupráce se studenty zalíbila, jednáme momentálně s Vysokou školou ekonomickou o další, tentokrát mnohem oficiálnější spolupráci, kde bychom mohli studentům předat alespoň něco málo z praxe, která na českých vysokých školách tak zoufale chybí.

Profilový obrázek
Napsal/a
Tým Pixelfield
Podobné příspěvky
48 věcí, na které si jako start-up musíte dávat pozor
30th Prosinec 2019
Napsal/a Tým Pixelfield
Absolutně pohlcující obsah – budoucnost AR/VR v éře 5G
28th Listopad 2019
Napsal/a Tým Pixelfield