cz
cz
Zpět

Penalizace a ban webu

responzivní design
Marketing | Web - 27th Květen 2014
Napsal/a Veronika Vycpálková

Penalizace a ban jsou termíny z oblasti optimalizace pro vyhledávače. Hrozí v momentě, kdy je snaha o lepší pozice ve výsledcích vyhledávání založena na využití takzvaného black hat SEO, které zahrnuje podvodné a neetické techniky optimalizace pro vyhledávače. Penalizace nebo ban je tedy trest za to, že se web nedržel některých z doporučení pro webmastery, které stanovil Google, Seznam anebo jiný vyhledávač.

Penalizace je snížení pozice. Můžete se setkat se snížením pozic na jedno klíčové slovo, některá klíčová slova nebo všechna slova. Tento trest obvykle nastává při méně až středně závažném porušení pravidel. Penalizace se může projevit propadem o 40, 60 nebo 100 pozic.

Ban pak znamená, že váš web nelze najít vůbec. Jestliže zadáte do vyhledávače klíčové slovo, na které jste dříve byli vyhledatelní, nebo název vašeho webu a nikde ve vyhledávači váš web nenaleznete, jedná se o ban. Vyhledávač váš web nepřestává indexovat, ale nezobrazuje jej ve výsledcích vyhledávání. Je to trest za velmi výrazné porušení pravidel nebo za porušení několika menších současně.

Jak penalizace, tak ban mohou být automatické, ruční nebo automatické a současně ruční. V případě automatické penalizace či banu sníží hodnocení webu počítač na základě algoritmu, v případě manuální totéž udělá ručně administrátor Googlu, Seznamu nebo jiného vyhledávače na základě vlastního posouzení.

Profilový obrázek
Napsal/a
Veronika Vycpálková
Podobné příspěvky
Prioritizace pro startupy krok za krokem: PriX metoda pro plánování releasů
Design | Mobil | Web - 3rd Duben 2020
Napsal/a Tým Pixelfield
Jak využít AR v marketingu: Kompletní průvodce rozšířenou realitou v kampaních
Design | Marketing | Mobil | Web - 27th Březen 2020
Napsal/a Tým Pixelfield