cz
cz
Zpět

Lean přístup a vývoj aplikací

13th Září 2019
Napsal/a Tým Pixelfield

Co to znamená být Lean? Ve zkratce, udělat tak málo tak rychle, jak je to jen možné. Vývoj mobilních aplikací a tvorba software obecně je nákladný proces. Proto je potřeba neustále zlepšovat jeho fungování a minimalizovat plýtvání. A to je přesně obsahem Lean přístupu, který vyvinula pro své fungování společnost Toyota.

Co má společného výroba aut a tvorba mobilních aplikací? Finanční i časovou náročnost, potřebu koordinace a neustálého zdokonalování před konkurencí. Proto je Lean tak oblíbený a používaný i v tomto odvětví. Svůj odraz našel především ve velmi oblíbené metodice Lean Startup.

A o co zde jde? Experimentovat často a vyhodnocovat výsledky. Pracovat v cyklu, ve kterém nejprve:

  1. Vytvoříte experiment, nebo minimální produkt
  2. Vyhodnotíte jeho fungování, sbíráte data
  3. Poučíte se z výsledků, získáte nové nápady a inspiraci

Tento cyklus musí být co nejrychlejší a co nejméně nákladný. Lean přístup je v symbióze se spoustou dalších přístupů k vývoji aplikací, jako je například agile nebo design thinking.

Odhadnout, co je opravdu to minimum práce, které musíte udělat, je někdy těžké. Rozhodně se to ale vyplácí! Velkým úskalím mnoha projektů bývá právě špatné rozdělení na fáze, málo testování a evaluací. Pokud se naučíte myslet Lean, rozhodně se vám to vyplatí!

Profilový obrázek
Napsal/a
Tým Pixelfield
Podobné příspěvky
48 věcí, na které si jako start-up musíte dávat pozor
30th Prosinec 2019
Napsal/a Tým Pixelfield
Absolutně pohlcující obsah – budoucnost AR/VR v éře 5G
28th Listopad 2019
Napsal/a Tým Pixelfield