cz
cz
Zpět

Jak vybrat agenturu pro vývoj mobilní aplikace

25th Září 2019
Napsal/a Tým Pixelfield

Firem, které dělají vývoj aplikací, je spousta. Vybrat tu správnou, která “sedne” vám a vašemu projektu, je oříšek. Obecně ale určitě platí tyto základní body, na které byste se měli zaměřit.

 1. Reference
  Asi věc samozřejmá, ale podívejte se na mobilní aplikace, historii firmy a rozsah projektů, které realizovali v minulosti. Dívejte se jak na technologie, tak počty stažení, naplnění cílů projektů, nebo kontinuitu spolupráce s daným klientem.
 2. Tým
  Tým musí být stabilní a sehraný, jinak nedosáhnete kvalitních výsledků. Ptejte se proto na to, který tým bude na projektu pracovat a jaké výsledky již má za sebou. Zároveň se vyhněte agenturám, které vývoj outsourcují, nebo na něj najímají externisty.
 3. Management
  Pokud nechcete pronajmout jen čas programátora, ale chcete solidní agenturu, které se postará o kompletní produkci mobilní aplikace, dívejte se také na to jakým způsobem probíhá řízení projektu. Agilní metodiky jsou skvělé, ale vždy by měly být doplněny také zkušeným projekťákem.
 4. Kontrola kvality
  Není testování, jako testování. Pokud jste narazili na agenturu, kde tester je jen někdo, kdo “prokliká” hotovou aplikaci, pak rychle pryč! Kontrola kvality musí probíhat po celou dobu vývoje a má mnoho podob – od automatizovaných testů a code reviews až po zmíněné manuální testování.
 5. Metodika vývoje
  Vždy musí být jasně daná metodika vývoje. Musí být dodržovaná a správně pochopená. Pro vývoj mobilních aplikací se často využívají agilní metodiky a i my je můžeme doporučit – poskytují dostatek prostoru pro improvizaci, aktivitu a změny, které jsou často potřeba.
 6. Technologie
  Moderní technologie můžete brát jako samozřejmost, ale nemusí to být vždycky pravidlem. Zároveň doporučujeme zvolit agenturu, která má dostatečně široké znalosti, aby vám mohla doporučit technologii, která je nejlepší pro váš projekt. Ne tu jednu, kterou zrovna umí.
Profilový obrázek
Napsal/a
Tým Pixelfield
Podobné příspěvky
48 věcí, na které si jako start-up musíte dávat pozor
30th Prosinec 2019
Napsal/a Tým Pixelfield
Absolutně pohlcující obsah – budoucnost AR/VR v éře 5G
28th Listopad 2019
Napsal/a Tým Pixelfield