cz
cz
Zpět

Jak na skvělou „O nás“ stránku

Marketing | Web - 2nd Říjen 2013
Napsal/a admin

Jednou z věcí, které drží český webdesign stále pozadu oproti například USA, je stránka O nás, případně O mně nebo O firmě. Většina webdesignových studií u nás už se naučila vytvořit opravdu zajímavé, moderní weby. Jejich častou chybou ale je, že se zaměří primárně na design, strukturu webu a SEO, přičemž pro ně nedůležité stránky jako O nás a Kontakt, které firemní web většinou obsahuje, nechají jen a jen na klientovi.

Klient se pak nad obsahem takových stránek ani nezamyslí a rovnou pošle tvůrcům webu nějaký krátký nicneříkající textík (nebo naopak několikastránkový úmorně nudný text o vzniku společnosti), seznam pracovníků společnosti a seznam jejích produktů a služeb. To je ale ta nejlepší cesta k vypuzení návštěvníka ze stránek.

Na vytvoření dobré a nápadité stránky O nás přitom není nic moc složitého. Stačí se zamyslet a odpovědět si na několik otázek: Co dělá naše firma? V čem je jiná než konkurence? Jací jsou naši pracovníci? Proč přicházejí návštěvníci na náš web? Co si od toho slibují? Po takovém krátkém sebepoznání vás jistě napadne, jak firmu nápaditě prezentovat. Stránka o nás by měla obsahovat stručný text o firmě a její pracovní náplni, který by měl jazykově odpovídat cílené klientele. I v případě, že jste zaměřeni na firemní klientelu, se můžete prezentovat osobním, vtipným mottem nebo něčím podobným, co vás vystihuje.

Důležité je ale nemluvit na stránce tolik o sobě a naopak zmínit co nejvíc vaše produkty a co je na nich tak speciálního, že si je návštěvník určitě musí objednat. Pokud něco prodáváte, návštěvník nepřišel na váš web s cílem přečíst si dvoustránkový životní příběh vašeho mládí a studia zakončený informací o založení vaší současné firmy. Přišel se dozvědět něco o produktu, který nabízíte, a možná také něco málo o lidech, kteří ho prodávají. Proto nezapomeňte na něco málo osobního o vás – vytvořite tím lepší vztah s návštěvníkem webu a podpoříte tím brandbuilding.

Co se týče designu stránky O nás, hlavním pravidlem je být nápaditý a mít tvář. Pokud má vaše firma hezké pracovní prostory, neváhejte vyfotit vaše pracovníky a vás při práci kvalitním fotoaparátem a design této stránky založit na takové fotce. Všechny fotky by ale měly být opravdu kvalitní – pro potenciálního zákazníka to něco vypovídá také o kvalitě služeb vaší firmy.

Hlavní je vytvořit stránky zajímavé a nápadité pro návštěvníky. Znovu ale dbejte na kvalitní obsah. Webdesign a celkové kreativní řešení stránky O nás i celé firemní prezentace, které pomůže vaší firmě v budování značky, vám společnost Pixelfield nabízí v rámci svých služeb z oblasti tvorby webu.

Profilový obrázek
Napsal/a
admin
Podobné příspěvky
Prioritizace pro startupy krok za krokem: PriX metoda pro plánování releasů
Design | Mobil | Web - 3rd Duben 2020
Napsal/a Tým Pixelfield
Jak využít AR v marketingu: Kompletní průvodce rozšířenou realitou v kampaních
Design | Marketing | Mobil | Web - 27th Březen 2020
Napsal/a Tým Pixelfield