Hybridní aplikace založené na HTML, CSS a JavaScriptu zažívají v poslední době značný rozmach. Proč? Odpověď je jasné, je to rychlost vývoje a s ní spjaté náklady na vývoj. Většina vývoje probíhá pro všechny platformy souběžně a u jednoduchých aplikací se tak zásadně minimalizuje čas na vytvoření mutace pro další platformu.
Jednoduchá je také správa aplikace a její další vývoj. Technologie používané při vývoji hybridních mobilních aplikací zaznamenaly za poslední roky značná vylepšení. Doby, kdy se jednalo o variantu pokulhávající oproti nativním aplikacím, jsou už minulostí.
Samozřejmě, ne vždy je hybridní aplikace ta správná volba. Stále existují technologická omezení, a proto je potřeba se podívat na to, co od aplikace očekáváme. Dejte si pro to čas a vyhodnoťte si, která cesta je pro Vás ta pravá. Kde zvolit hybridní aplikaci? Základní parametry aplikace, která bude jako hybridní ideální:
Jak jsme již zmínili, hybridní mobilní aplikace má mnoho výhod, její vývoj je rychlý, méně nákladný. Pokud najdete flexibilní vývojáře, je možné velmi rychle připravit základ aplikace a ten dostat do obchodů. Dalším krokem je rozvoj a vylepšování aplikace, testování atd. Shrňme si výhody a limitace vývoje hybridních mobilních aplikací:
Výhody:
Limity:
Ve většině případů se dá hybridní aplikace považovat za vhodnou variantu, která ušetří čas i náklady. I při vývoji takovéto aplikace je však nutné myslet na specifika jednotlivých systémů, logiku jejich ovládání i jejich vizuálnímu prostředí. I hybridní aplikace tak vzniká ve dvou variantách, které se od sebe na základě těchto parametrů odlišují. Pokud je vše provedeno správně a s důrazem na detail, uživatel se bude cítit při používání hybridní aplikace stejně komfortně, jako kdyby byla nativní.