cz
cz
Zpět

Doplňky Google Chrome pro každodenní rutinu online markeťáka

29th Červenec 2019
Napsal/a Michaela Dvořáková

Neznám člověka, co by neustále nehledal možnosti, jak si ušetřit svoji práci. Ani já v tomhle nejsem vyjímkou, a tak vítám každý tip na nástroj, který by mi mohl zrychlit každodenní procesy. Která rozšíření a doplňky se mi už v notebooku usadila natrvalo?

SEO META in 1 CLICK

Můj asi nejoblíbenější pomocník je rozšíření SEO META in 1 CLICK, kde už z názvu asi tušíte, že jeho spuštění je opravdu hračka. Co tedy po tom zmíněném jednom kliknutí o webu dokážeme zjistit?

Hned je vám asi jasné, že nástroj jednoduše shrnuje základní data, jakými jsou meta značky, struktura nadpisů, zdali je na stránce povolená indexace pro vyhledávače, označení obrázků, počet odkazů na stránce a jejich přesná znění, ale i to, jak se váš web bude zobrazovat při sdílení na sociálních médiích. 

Tag Assistant

Potřebujete rychle zkouknout, zda má určitý web implementovanou značku třeba pro Google Analytics a nechce se vám rozklikávat zdrojový kód a značku hledat? Nejste sami. Naštěstí to ani ve většině případů není potřeba.

Jak vidíte na obrázku, rozšíření okamžitě celý kód projde za vás a zobrazí všechny kódy, které se pojí ke službám poskytovaným společností Google. V cukuletu tak tak máte přehled nejen o tom, zda jsou jednotlivé služby na webu implementovány, ale i to, jestli fungují správně. Pomocí modrého tlačítka pak lze zapnout kontinuální nahrávání, které pak zaznamenává značky všech webů a stránek, které během nahrávání navštívíte. Nástroj vám všechny informace pak shrne v podrobném přehledu. 

Liner

Pakliže se často potřebujete na webu zorientovat v dlouhých textech nebo ve větším množství dat, bude mít pomocník jménem Liner svoje místo i ve vašem prohlížeči. V podstatě slouží jako zvýrazňovač. Pokud si v nějakém textu označíte text, zobrazí se vám ihned možnost jej zvýraznit. Osobně to používám hodně i pro korektury textů – chyby si jednoduše označím a později už jen označená pole sepíšu. Neméně užitečný nástroj považuji i ve chvíli, když čtu nějaký návod. Prostě si zvýrazním nejdůležitější kroky a pak už jedu jen podle barevných políček. Jak takový výstup vypadá se můžete podívat na označeném článku ohledně mobilních aplikací.

Jak vidíte, na výběr máte dokonce i barvu zvýraznění. V základní verzi (zdarma) jsou na výběr jen tyto dvě. Pro běžné použití mi to však v pohodě stačí. 

Google Keep

Posledním rozšířením, na které nedám dopustit, je Google Keep. Není den, co by na mne odněkud nevypadl nějaký odkaz na zajímavý web, článek, blog. Ne vždycky je ale vhodná doba přestat pracovat na rozdělaném a začít si stránku číst. Nejenže si můžete odkaz jedním kliknutím uložit, ale můžete s k němu přidat i poznámku, což využívám hlavně v případech, kdy se v článku chci vrátit už jen k jedné části a nechci se zdržovat opětovným čtením těch zbylých.

Takhle pak vypadá okno, které se zobrazí, když kliknete na ikonku, která se vám po nainstalování rozšíření zobrazí vedle vyhledávacího řádku, na naší stránce vývoj softwaru.

Kromě výše zmíněných rozšíření si čas od času přidám i nějaká další, ale většinou je používám jen chvíli a po čase je smažu s tím, že mi prohlížeč jen zpomalují a stejně se k nim nevracím. Jaké používáte vy? Máte tip na něco, co by si u mne získalo čestné místečko? 🙂 

Michaela Dvořáková
Napsal/a
Michaela Dvořáková
Podobné příspěvky
48 věcí, na které si jako start-up musíte dávat pozor
30th Prosinec 2019
Napsal/a Tým Pixelfield
Absolutně pohlcující obsah – budoucnost AR/VR v éře 5G
28th Listopad 2019
Napsal/a Tým Pixelfield