cz
cz
Zpět

Srozumitelná administrace = více radosti klienta i kodéra

administrace
Web - 14th Duben 2015
Napsal/a Lukáš Kraft

Většinu prezentačních webů stavíme na upravené verzi WordPressu. Administraci vždy upravíme na míru tak, aby náš klient mohl spravovat vše, co potřebuje a aby se s ní rychle a snadno naučil pracovat. Proč ale vlastně platit za web na WordPressu, když je WordPress zdarma? Nestačí si koupit šablonu, nainstalovat WordPress a říct si hotovo?

Nákup šablony pro WordPress je nákupem zajíce v pytli – a to především kvůli administraci. Při prohlížení dema šablony můžete padat úžasem – to je však logické, při prezentaci ze šablony její autoři vymáčkli maximum či ji dokonce doplnili o pár drobností, které v ní nelze bez trošky kódování připravit. V těch lepších šablonách je možné dosáhnout wow efektu pomocí shortcodů a složitého nastavování, což ovšem stojí spoustu času při studování dokumentace šablony – což rozhodně není tak uživatelsky přívětivé, jako vlastní administrace.

Když už se klient rozhodne pro řešení na míru, musí dopředu vědět, co na webu bude chtít spravovat. Pokud to neví, samozřejmě mu rádi poradíme. Je zbytečné na webu dělat editovatelný každičký prvek, protože je často navržen přesně v grafickém návrhu. Po jeho změně by web již nevypadal tak dobře. Navíc několikanásobné úpravy ještě před spuštěním webu způsobují nepřehlednost jeho správy. Hlavní je zachovat možnost editovat často měnící se obsah. A to je hlavní důvod, proč volíme WordPress:

WordPress s verzí 3 představil dvě zásadní novinky: možnost vytvořit vlastní typy příspěvků a vlastní pole přiřazené k příspěvkům. Příspěvky mohou být buďto hierarchické, anebo chronologické. WordPress se tímto stal skvělým nástrojem pro spravování většiny dostupných webů. Obsah webových stránek netvoří nic jiného než typy příspěvků; např. reference, chronologické novinky či hierarchický tým. K těmto příspěvkům pak jsou vždy přiřazené určité informace (vlastní pole) – např. rok realizace, galerie, pozice ve firmě.

A tak, díky administraci, kterou zvládne ovládat každý, může kodér namísto upravování stávajícího obsahu webu vytvářet nové funkce pro web. Což přinese více radosti jak kodérovi, tak klientovi.

Uvažujete o vytvoření webových stránek a rádi byste je spravovali skrze jednoduchý administrační systém? Kontaktujte nás, rádi se na to s Vámi podíváme.

Profilový obrázek
Napsal/a
Lukáš Kraft
Podobné příspěvky
Prioritizace pro startupy krok za krokem: PriX metoda pro plánování releasů
Design | Mobil | Web - 3rd Duben 2020
Napsal/a Tým Pixelfield
Jak využít AR v marketingu: Kompletní průvodce rozšířenou realitou v kampaních
Design | Marketing | Mobil | Web - 27th Březen 2020
Napsal/a Tým Pixelfield