Blog

User experience u chatbotů

Rubriky: Nezařazené

V dnešním světě jsou chatboti stále oblíbenějším firemním nástrojem komunikace. Je však vždy vhodné nasadit místo člověka chatbota? Jak chatboty vnímají uživatelé?

Pokračovat ve čtení „User experience u chatbotů“

0

Jak si jako vývojář zpříjemnit vývojové prostředí?

Rubriky: Nezařazené

Několikátým rokem se orientuji v informačních technologiích a za tu dobu jsem narazil na poměrně mnoho zlepšováků a vychytávek. Rád bych vám tedy předal jeden z tipů, jak si lehce zpříjemnit denní stereotyp ve vašem pracovním – vývojovém prostředí.

Pokračovat ve čtení „Jak si jako vývojář zpříjemnit vývojové prostředí?“

0

Digitální bublina – jak velká je ta vaše?

Rubriky: Nezařazené

Kolikrát za den se přistihnete, že jen tak z nudy sáhnete po svém telefonu a začnete si na něm prohlížet webové stránky, které vás ve skutečnosti ani nezajímají? Kolikrát za den si pustíte něco jen tak na pozadí? Televizi, hudbu, podcasty?

Pokračovat ve čtení „Digitální bublina – jak velká je ta vaše?“

0

Hudba pro celou kancelář – co funguje?

Rubriky: Kancelář

Debata o výhodách a nevýhodách open office je nekonečná. Open office podněcuje k lepší spolupráci, hluk jím způsobený může být ale při hluboké práci zkrátka moc. Pokud pak nemáte při hluku v kanceláři kam fyzicky uniknout, je hudba tou nejlepší alternativou.

Pokračovat ve čtení „Hudba pro celou kancelář – co funguje?“

0

Rozhovor – aneb podílíme se na studentských projektech

Rubriky: Nezařazené

Nedávno nás oslovila studentka Vysoké školy ekonomické, zda by si v naší firmě mohla vypracovat semestrální práci.

Pomáhat studentům? Na jasně!

Pokračovat ve čtení „Rozhovor – aneb podílíme se na studentských projektech“

0

Celý svět v kapse

Rubriky: Mobil

Není tomu tak dávno, kdy učitelé ve škole říkali, že se musíme naučit nespoléhat na kalkulačku, protože ji přece nebudeme mít neustále v kapse.

Pokračovat ve čtení „Celý svět v kapse“

0

Zvyšte zaujetí ve své appce

Rubriky: Nezařazené

Pojďme začít jedním číslem, které by pro vás mohlo být při vývoji mobilní aplikace lehce alarmující (nebo motivující?). Podle výzkumu od společnosti Google je celá čtvrtina mobilních aplikací využita pouze jednou a poté je ze zařízení odinstalována.

Pokračovat ve čtení „Zvyšte zaujetí ve své appce“

0

Spuštění mobilní appky – Android vs. iOS

Rubriky: Nezařazené

Předpokládejme, že jste v situaci, kdy pro své podnikání potřebujete mobilní aplikaci. Jenže pro jaký operační systém? Android, iOS nebo oboje? Oba operační systémy mají svá specifika.

Pokračovat ve čtení „Spuštění mobilní appky – Android vs. iOS“

0

Mnoho povyku pro Android 9 Pie

Rubriky: Nezařazené

Jen málokterá značka je tolikrát spojována se slovem update jako Google. V březnu se fanoušci mobilních telefonů s operačním systémem Android dozvěděli o nové verzi známé jako Android P, nicméně až v sprnu jsme se dočkali jeho odhalení v plné kráse, s čímž přišlo i odhalení plného jména – Android 9 Pie. Aktualizace začala nejdříve u telefonů Google Pixel, ale v součastosti jsou potvrzovány aktualizace i pro další telefony, většinou se však jedná o vlajkové lodě jednotlivých značek.

Pokračovat ve čtení „Mnoho povyku pro Android 9 Pie“

0

Cena udržení mobilní aplikace

Rubriky: Nezařazené

Předtím, než jste se pustili do vývoje mobilní aplikace jste si jistě spočítali náklady na samotný vývoj a případnou propagaci aplikace. Jakmile aplikaci dostanete do obchodů, může se zdát, že většina nákladů již opadla. Pokud však tomuto názoru věříte, může se velmi brzo stát, že vaše aplikace nepřinese ani poloviční úspěch, jaký jste si plánovali.

Pokračovat ve čtení „Cena udržení mobilní aplikace“

0